Uğur Pansiyon Bodrum olarak sizlere Bodrum hakkında bilgi vermek, buraya geldiğinizde ne gibi aktivitelerle uğraşabileceğinizden bahsetmek istedik.

Bodrum tatilinizi dolu dolu yaşamanız için güneşlenme ve yüzmenin dışında yapılabilecek başka şeyler de bulunmaktadır :

 

Bodrum Tarihi ile ilgili bir fikir sahibi olmak isterseniz Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Mozoleum, Antik Tiyatroyu gezebilirsiniz.

   
Dalışa meraklıysanız ancak hiç bilmiyorsanız dalış firmalarının acemiler için düzenledikleri dalış kurslarına; eğer profesyonelseniz profesyoneller için düzenledikleri dalış turlarına katılabilirsiniz. Dalış Turları ve Kursları her gün düzenlenmektedir.
   
Araba kiralayıp Bodrum Yarımadasını ve hala bozulmamış , Kumköy, Sazköy, Etrim gibi köylerini keşfedebilirsiniz.
   
Bodrum Güneşi Zeki Müren'in, vefatından sonra müze haline getirilen evini ziyaret edebilirsiniz.
   
Seyahat Acentelerinin, Bodrum yakınlarındaki Bafa Gölü, Efes, Pamukkale, Dalyan-Kaunos gibi ören yerlerine düzenledikleri günübirlik turlara katılabilirsiniz.
   
Eğer teknelere meraklıysanız, dünyaca ünlü Bodrum Guletlerinin yapıldığı tersanelerin yer aldığı İçmeler'i ziyaret edebilirsiniz.
   
Sosyetenin ve ünlülerin uğrak yeri olan Türkbükü'nde "Beach"lere gidebilirsiniz.
   
Gümüşlük'te akşam balık yemeye gidebilirsiniz. Sadece Gümüşlük 'te değil tabiki ! Güvercinlik ve Tuzla koylarında yada Yunusların eşliğinde Dolphin Restaurant 'ta da balık yemek oldukça keyiflidir.
   
Hergün sabah saat 10:30 - 11:00 gibi hareket eden ve akşam 17:00 - 18:00 gibi limana dönen günlük tekne turlarına katılabilirsiniz.
   
Bodrum'daki Feribot firmaları Bodrum'a 1 saat uzaklıktaki Yunanistan'ın Kos (İstanköy) ve 3 saat uzaklıktaki Rodos Adası'na feribot ve deniz otobüsleriyle günübirlik seferler düzenlemektedirler. Eğer vizeniz varsa bu adaları ziyaret edebilirsiniz.
Feribot firmaları : Bodrum Feribot (0252)3160882 / Bodrum Express (0252)3161087
   
Her beldenin sahilinde bulunan su sporları okullarında windsörf ve yelken kullanmayı öğrenebilirsiniz.
   
Bodrum Yarımadası'nın çeşitli beldelerinde kurulan Yerel Pazarları ziyaret edebilirsiniz.
   
Oasis Kültür ve Alışveriş Merkezinde değişik eğlence ve alışveriş imkanlarından yararlanabilirsiniz.
   
Her yaz Bodrum Antik Tiyatro ve Bodrum Kalesi'nde düzenlenen çeşitli sanatçıların konserlerini izleyebilirsiniz.
   
Bodrum Belediye Meclis Salonu ve sanat galerilerindeki sergileri gezebilirsiniz.
   
Mazı Köyü ! Billur gibi tertemiz doğası, henüz el değmemiş doğası ile buralara kadar gelmişken mutlaka görmeniz gereken bir yer. Sakin, huzur dolu sahilinde denize girip deniz ürünleri ile beslenme kürüne girmek isteyenler için tam anlamıyla bir cennet... Mazı köyünde Taş Turizm Aile Tesisleri, Kale Pansiyon Restorant, Mazı Uğur Pansiyon ve Sahil Pansiyon Mazı'da konaklamak için tavsiye edebileceğimiz işletmeler. Unutmadan; Mazı 'ya uğramışken orada dokunan Halı 'lara hayran kalacağınızı da belirtmek isteriz.
   
Gümüşlüğe uğrayıp Batık Şehri şnorkelle görmek, tavşan adasına çıkmakta çok keyifli olacaktır.
   
 
 

 
 
 
 

 
 

 
  bilgi@bodrumugurpansiyon.com

    

  Copyright 2009 | Tüm Hakları Vedat ÖZMAZI 'ya aittir.